My neslibujeme, my stavíme

V letošním roce byla vybudována kanalizace pro občany Pecínova. V příštím roce chceme zahájit výstavbu veřejné kanalizace pro Vás.

Proč jsme si tak jistí?

Protože máme vyzkoušené ekonomické řešení. Stočné, které občané platí Technickým službám, je nižší, než platí ostatní občané v regionu připojení k síti provozované Středočeskou vodárenskou. Přesto obsahuje dostatek finančních prostředků na výstavbu kanalizace právě ve Vaší lokalitě.

Proč se nedostavěla kanalizace ve městě dříve za dřívějšího vedení?

Protože tehdejší vedení města v čele s ODS umožnilo, že majetek kanalizací města v hodnotě převyšující 130 mil. Kč byl celou dobu provozován soukromou společností bez jakékoliv nájemní smlouvy a tedy bezplatně. Z nulového nájemného lze těžko budovat nové kanalizace. O nepromlčenou část nájemného ve výši cca 6 milionů Kč se město s touto společností nyní soudí. Nemluvě o tom, že každý občan ve stočném platil nemalou částku i na obnovu a investice do kanalizační infrastruktury.

Proč nevěřit slibům ODS a Vodáren Kladno-Mělník, a.s.?

Vodárny a ODS měly dostatek času pro Vás kanalizaci dostavět. Za celých 20 let své existence v našem městě nevybudovaly Vodárny Kladno-Mělník, a.s. – za personálního propojení s ODS – ani jeden metr kanalizačního řadu, na který byste mohli napojit svou nemovitost! Navíc vlivem špatných rozhodnutí ve společnosti Vodárny Kladno-Mělník, a.s. přišlo naše město o možnost čerpat schválenou dotaci na dostavbu kanalizace v řádu desítek miliónů korun z Evropských fondů. Jiné vodárny dotace z EU mezitím v klidu čerpají. Sliby ODS na dostavbu kanalizace přišly až po naší velmi důrazné kritice a podání žaloby ve věci bezdůvodného obohacení. Že to však ODS s dostavbou kanalizace nemyslí vážně, potvrzuje také událost z 15. 9. 2014, kdy zastupitelstvo Středočeského kraje schvalovalo příspěvek na kanalizaci našemu městu ve výši 6 milionů Kč. Ing. Pavel Vaic (krajský zastupitel za ODS) příspěvek městu resp. Vám, občanům bez kanalizace, nepochopitelně nepodpořil. Naštěstí byl nakonec příspěvek na stavbu kanalizace od Středočeského kraje schválen i bez podpory Ing. Pavla Vaice.

Volební období Dobudování kanalizace ve stávající zástavbě Výše nájemného proudící do města za kanalizaci
2004-2010 (ODS) Zůstalo jen u slibů… 0 Kč
2010-2014 (koalice s MPR) Pecínov – má kanalizaci 4,6 mil. Kč
2014-2018 (koalice s MPR) Vaše nemovitost – bude mít kanalizaci odhad 7 mil. Kč

Neplaťte za likvidaci odpadních vod mnohonásobně více, než ti, kteří mají veřejnou kanalizaci.

Volte podle činů, ne podle slibů. Volte č. 1: Město pro rodinu – rodina pro město.

Ing. Jan Bureš, volební lídr sdružení MPR-RPM