Nálada na Ladě 2018 aneb: Máme rádi naše město

Dobře naladěni na Ladě

Máme rádi naše město. Tak zněl podtitul letošního rodinného odpoledne Nálada na Ladě, kterou stejně jako každý rok pořádá nezávislé volební sdružení Město pro rodinu – rodina pro město.

Na louce za Pecínovem se sešla spousta rodin a víc než 130 dětí připravených hrát si a soutěžit. Právě pro děti byly připraveny různé soutěže a úkoly, které souvisely s děním v našem městě. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je honit zloděje v roli městského strážníka nebo stát se hvězdou místního formátu v našem NKC. Velmi populární bylo přetahování o dotace, kde děti nejprve vyslovily své přání a pak se o patřičný balík peněz musely přetahovat s úředníkem v kravatě. Na poliklinice bylo nutné ošetřit plyšové pacienty. Děti mohly projevit své schopnosti ohledně třídění odpadu nebo v infocentru rozeznat strašecká zákoutí včera i dnes. Zkusily si práci pošťáka i práci na stavbě. Kdo splnil všech osm úkolů, dostal perníkový domeček a mohl se zvěčnit u plachty s historickým pohledem na Nové Strašecí. Došlo i na opékání špekáčků a těstových hadů, podávaly se teplé i přiměřeně studené nápoje. Fotky najdou rodiče na stránkách www.mestoprorodinu.cz.

Když jsem se ptala organizačního týmu, kolikátý ročník to letos je, po dlouhém počítání a rozvzpomínání došel k číslu čtrnáct. Znamená to, že malí účastníci první Lady jsou už dnes dospělí lidé nebo přinejmenším středoškoláci. Nálada na Ladě se tak řadí ke skutečně tradiční rodinné akci ve Strašecí a je jasné, že „Máme rádi naše město“ platí nejen jako podtitul letošního 14. ročníku, ale že platí také pro všechny, kteří Náladu v minulých letech i letos pro děti s radostí připravují. Díky za to.

Tereza Slavíková

Kdy: neděle 16. září 2018 14:00 – 18:00 hodin

Lada (louka mezi Pecínovem a ČLUZ)

A zase, jako každý rok, soutěže, kvíz s otázkami, skákání, běhání, buřtíky, kofola…, snad nám moc nezaprší…

Všechny Vás dědečky, babičky, maminky, tatínky, děti i vnoučata srdečně zveme!

Krásné fotky od Terezy, Radima a Zdeňka:

Máme rádi naše městoRespektujeme vaše soukromí. Pokud nechcete, aby některá fotografie vaše či vašeho dítěte byla zveřejněna, prosím kontaktujte nás na emailu, a my ji z webu odstraníme. Do emailu prosím uveďte přímo link na danou fotografii nebo název souboru.