Nálada na Ladě 2019 aneb: Příroda kolem nás

Nálada na Ladě – v přírodě i v pralese

První říjnovou neděli se konala tradiční podzimní akce Nálada na Ladě, kterou každoročně pořádá sdružení Město pro rodinu – rodina pro město. Sešlo se na ní zhruba 70 dětských soutěžících, aby si vyzkoušeli svou bystrost, šikovnost, důvtip i obratnost.

Osm stanovišť spojovalo letošní téma: Příroda kolem nás. Děti si zkusily sázení stromku, boj o vodu, výrobu větrníků či poznávání květin. Nadšeně běhaly pro odpad z instalované černé skládky, aby jej roztřídily do správných kontejnerů. Z šišek, šípků, listí či kamínků si sestavily vlastní krásnou, i když pomíjivou mandalu. Jen podle hmatu měly poznat, jaká přírodnina se skrývá v tajemných neprůhledných krabičkách. A kdo se odvážil do pralesa, musel zvládnout cestu neprostupným terénem, zdolání prudkého svahu s pomocí lana, chytání opice i piraně, a rovnováhu tolik důležitou pro pohyb v korunách stromů. V cíli děti čekala sladká odměna v podobě ručně vyráběných perníčků, ale také jedno letošní překvapení: projížďka na opravdovém koni!

Všichni příchozí, malí i velcí, měli možnost opéci si na ohni buřty nebo pralesní hady, dát si domácí pečený čaj i další nápoje. Spokojeně vypadali malí i velcí, soutěžící i jejich doprovod. Ale i organizátoři, kteří Náladu každým rokem připravují se stejným nadšením a nasazením. Díky.

Tereza Slavíková

A zase, jako každý rok, byli soutěže, kvíz s otázkami, skákání, běhání, buřtíky, pečený čaj…

Za fotky děkujeme Eliške Kodyšové, Tereze Slavíkové a Radimovi Rybáčkovi.

A galerie přírodních mandal nafocena Eliškou:

Respektujeme vaše soukromí. Pokud nechcete, aby některá fotografie byla zveřejněna, prosím kontaktujte nás na emailu, a my ji z webu odstraníme. Do emailu prosím uveďte přímo link na danou fotografii nebo název souboru.

Kdy: neděle 6. října 2019 14:00 – 18:00 hodin

Lada (louka mezi Pecínovem a ČLUZ)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..