Co nového kolem průmyslové zóny?


Snaha developerských firem vybudovat v Průmyslové zóně Severozápad (Mackova hora) rozsáhlý komplex hal nenechává občany města v klidu. Oprávněně se bojí, že život v našem městě už nebude jako dřív. Debaty probíhají i mezi zastupiteli. O halách jednal strategický výbor a jeho doporučení bude projednávat i čtvrteční jednání zastupitelstva města. I naše sdružení odmítá vizi města obleženého obřími halami, které mohou změnit klima v celém mikroregionu. Proto MPR dlouhodobě prosazuje názor, že haly nejsou pro město přínosem a že je třeba hledat účinný postup, jak jejich výstavbě zabránit. Na jednání strategického výboru přišli zástupci MPR s návrhem, aby si město nechalo vypracovat právní analýzu možných kroků, které povedou k znemožnění výstavby rozsáhlých komplexů. Strategický výbor navíc navrhl , aby se orgány města do dokončení analýzy zdržely kroků, které by mohly směřovat k zahájení výstavby hal. Pro návrhy budeme samozřejmě na zastupitelstvu hlasovat a věříme, že naleznou podporu většiny zastupitelů.

Nechceme jen čekat na právní analýzu – naši radní Jan Bureš a Jan Bechyně se radí s ministerstvy a orgány územního plánování a zjišťují možnosti města ovlivňovat výstavbu pomocí pozemků v jeho vlastnictví.

Celé záležitosti se intenzivně věnuje místostarosta za MPR Jan Bureš, který objasnil situaci a chystané kroky na besedě s občany 15. prosince 2019 v Bubáčku. Další informace může každý občan získat na veřejném zasedání strategického výboru 8. ledna 2020 v 18 hodin.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..