Máme ve Strašecí dost dětských hřišť?

Okenko4Okénko E. Kodyšové, 29.9.2014

Když se zeptáte dětí, odpoví nejspíš, že ne. Hlavně ty větší, které už si pomalu dokážou ve Strašecí samy dojít, kam potřebují. Třeba i na to dětské hřiště – ale na jaké?

Hřiště Rákosníček, v Křivoklátském sídlišti a z velké části i to na BIOSce jsou určené hlavně pro předškoláky. Přesto na nich najdete i větší děti. I proto je hřiště na sídlišti v tak tristním stavu.

Zjara město požádalo o dotaci na víceúčelové hřiště v Křivoklátském sídlišti, určené mj. i pro větší děti. S pyramidou z lan a chráněným sportovištěm. Žádost uspěla, kraj ale nemá peníze. Město musí hřiště nejprve zaplatit samo, je ale velká šance, že ROP proplatí náklady zpětně. O tom, zda město smlouvu o dotaci podepíše, rozhodovalo 25. září zastupitelstvo. Na setkání zastupitelstva děti nechodí, jinak by asi byly překvapené. Čtyři z pěti zastupitelů ODS pro dotaci ruku nezvedli. Proč, ozřejmil pan Jaroslav Beránek: ve Strašecí máme prý dětských hřišť dostatek.

My si to ovšem nemyslíme. Proto jsme návrh podpořili a tak je velká šance, že nové hřiště bude!