Očima občana

Okenko4Okénko Z. Doležala 1.10.2014

Raport 16.9. otiskl článek Očima bezdomovce. V něm vyjadřuje své názory a postřehy z našeho města bezdomovec L. Šimek a nutno konstatovat, že na vývoji ve Strašecí nenechává nit suchou.
Pan Šimek má jistě právo na svůj názor, redaktorka Raportu má zase právo dávat slovo, komu uzná za vhodné. Od okresního týdeníku by však člověk čekal trochu komplexnější hodnocení názorů občanů. Já vím, je jednodušší zpovídat bezdomovce, než dělat sociologický průzkum. A tak bych rád Raportu vzkázal, že takový průzkum už existuje. Město ho provádí již tři roky, účastní se ho stovky občanů a výsledky jsou zveřejněny na anketa.bubakov.net včetně komentářů občanů (ani ty mnohdy město nešetří). Celkově se však spokojenost obyvatel ve většině oblastí mírně, ale trvale zlepšuje. Přispívá k tomu určitě i skutečnost, že právě podněty z průzkumu vedly k mnohým opatřením k nápravě.