Krajská Dětská scéna Nové Strašecí 2014

Krajská Dětská scéna Nové Strašecí 2014 – akce pořádaná s podporou města Nové Strašecí

Po projednání Rada města souhlasila se spolupořadatelstvím města Nové Strašecí na krajské divadelní přehlídce Dětská scéna Nové Strašecí. Jedná se o postupovou přehlídku dětských recitátorů a dětského divadla. Její náplní budou recitační, divadelní a loutkářská představení souborů dětí ve věku od 6 do 15 let (žáci základní školy), rozborové semináře pro vedoucí, dílny pro děti ze souborů a semináře pro učitele ZŠ zaměřené na dětskou recitaci a divadlo. Termín konání je 25 – 27 duben 2014. Spolupořadatelem přehlídky bude Spolek pro kulturní a divadelní činnost NoStraDivadlo o. s.  Město bude tedy v příštím roce hostitelem dvou krajských postupových přehlídek, této a tradičního Setkání ve Strašecí 2014 v termínu 28 – 30 březen 2014, což je postupová přehlídka studentského a mladého experimentálního divadla.