Strojní česle ČOV – výměna

Společnost Technické služby Nové Strašecí, s.r.o. dne 1. 11. 2011 převzala provozování kanalizačních stok a ČOV v majetku města.

V průběhu provozování ČOV bylo zjištěno, že strojní česle jsou ve stavu, kdy nesplňují požadavky na hrubé předčištění splaškových vod na ČOV. S ohledem na skutečnost, že kanalizace ve městě je vystavěna jako smíšená, tzn. že do ní vtékají kromě jiného i vody z komunikací, které do ČOV přinášejí mnoho pevných nečistot tak i „nových“ materiálů – věcí, které původní strojní česle nezachytí. Jsou to např. vlhčené ubrousky, které se nerozkládají a způsobují zanesení potrubí a tím dochází ke špatnému fungování ČOV. Česle jsou fyzicky a morálně za svou životností. Nainstalovány byly v roce 2002, a je nutné podotknout, že toto zařízení je 24 hodin a 365 dnů v roce v nepřetržitém provozu. Rada schválila provedení výměny strojních česlí na ČOV od společnosti Fontana R, s.r.o. v ceně 248.100,- Kč bez DPH. Nové česle splňují podmínky, aby zachytily více nečistot, prulina je široká jen 3 mm, jsou tzv. samočistící a navíc mají provozní spotřebu 3x nižší než současné.