Svoz komunálního odpadu pod TSNS

Rada města se dne 4. června 2012 svým usnesením č.555 rozhodla vypsat výběrové řízení na zajištění služby sběru, odvozu a odstraňování komunálního odpadu. Po uskutečněném výběrovém řízení, podala  firma MPS Kladno námitky na ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže). Tento úřad rozhodnutím z 26.4.2013 výběrové řízení zrušil. Důvodem zrušení byla administrativní chyba způsobená společností PPE.CZ. s.r.o. která pro město celé výběrové řízení zajišťovala. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí citovaného úřadu nebylo známo až téměř do konce měsíce dubna, byla služba svozu komunálního odpadu zajišťována individuálními objednávkami u společnosti MPS Kladno a to do konce května 2013. V době, kdy probíhalo správní řízení vedené ÚOHS, nebylo možné, aby město samo výběrové řízení zrušilo a zahájilo případně nové výběrové řízení, nebo zakázku zadalo bez výběrového řízení, to vše lze až po nabytí právní moci rozhodnutí ÚOHS.

V současné době není již možné dále objednávat službu u stávající firmy MPS Kladno, aniž by došlo k porušení zákona o veřejných zakázkách. Zahájit nové výběrové řízení také není možné z časových důvodů. Město proto využilo nabídky Technických služeb Nové Strašecí s.r.o. (TSNS) na zajištění předmětné služby, protože u společnosti vlastněné městem není výběrové řízení nutné. TSNS budou svoz zajišťovat za obdobných podmínek, za kterých by ji městu službu prováděla svozová firma, který vzešla jako vítězná  z provedeného výběrového řízení. Občané by  změnu svozové firmy vůbec nepocítí, protože svozové dny se měnit nebudou a známky na popelnicích též zůstávají dál v platnosti.