Postupná obnova zeleně v Křivoklátském sídlišti

Křivoklátské sídliště je domovem každého pátého Novostrašečana. Stovky obyvatel jiných částí města v „Texasu“ vyrůstaly nebo zakládaly rodiny. Podmínky života v tomto sídlišti i jeho prostředí by tedy měly být předmětem trvalé pozornosti vedení města.

Po řešení neuspokojivé situace v teplárenství a změnách v parkování přichází na řadu zeleň.

Byl vypracován návrh postupné obnovy zeleně v Křivoklátském sídlišti a projednán v poradních orgánech (Komise pro životní prostředí, Komise pro problematiku sídlišť) i na veřejné besedě 8.2. na sídlišti.

Rada města návrh 5.3.2013 schválila. Současně už byla podána žádost o dotaci na jeho realizaci správní radě Nadace ČEZ, avšak projekt nebyl vybrán k financování. V současnosti se dokument dopracovává do úrovně podkladů pro další žádosti o dotace. Doufejme, že se v dohledné době zdroj financování najde, aby se sídliště začalo co nejdříve oblékat do lepšího kabátu.

Návrh obnovy je v přiložených dokumentech.

Studie: Křivoklátské sídliště – obnova zeleně