Nová ulice „Na Pískách“

Po předchozí výstavbě  dopravní a technické infrastruktury  se v současné době  začíná realizovat  výstavba rodinných  domů  mezi Rudskou cestou a Nádražní ulicí. Z tohoto důvodu bylo nutno  projednat název  nové ulice, která v této  části lokality vznikne.

Po konzultaci  s PhDr. Janem Černým, který zpracoval  návrhy  na  pojmenování ulic i v jiných částech města, bylo  doporučeno, aby  vzhledem ke vžitému a v současnosti již často užívanému názvu lokality, nově vzniklou ulici  v lokalitě rodinných domů (v KN na   pozemcích  parc.č. 1792/25 a 1792/33  v k.ú. Nové Strašecí)  pojmenovat  Na Pískách.   Název vychází z pomístního  názvu  lokality , který je uváděn již  v mapách  původního pozemkového katastru.

Rozhodnutí  o názvech ulic vyhrazeno zastupitelstvu města a rada města doporučila zastupitelstvu města toto označení nové ulice schválit.