Medailonek 2018: Zdeněk Dundr

Co dělá pro město: Zdeňka můžeme označit jako novodobého renesančního člověka mnoha zkušeností a zájmů. Díky tomu je zapojen do více oblastí veřejného života: je předsedou komise pro revitalizaci náměstí a také členem komise pro prevenci kriminality. Dále je členem kontrolního výboru zastupitelstva.

Zapojuje se do akcí našeho sdružení (Nálada na Ladě) s plným nasazením a často s celou rodinou.


Co dělá v práci: Náplní Zdeňkovy práce je kompletní údržba a inspekce ropovodů a velkých zásobníků ropy s cílem zajistit bezpečné dodávky ropy do rafinérií. Tým, jehož je vedoucím, se stará o jedny z největších nádrží v Evropě, které mají – pro představu – plochu dna větší, než je plocha našeho fotbalového hřiště. Je členem několika mezinárodních profesních týmů. Kromě toho pomáhá s oponenturami diplomových prací na VŠ.

 


… a něco navíc: Zdeněk hraje výborně na kytaru, rád sportuje. V létě rád vyrazí i s rodinou do hor nebo pod širák do přírody, v zimě na lyže.

Jeho velkým koníčkem je kolo. Proto by rád viděl více opravených cyklostezek vedoucích do našeho města, aby i rodiny s menšími dětmi mohly podnikat více cyklovýletů do okolí.

Přečtěte si rozhovor se Zdeňkem.