Medailonek 2018: Jan Bureš

Co dělá pro město: Honza se uplynulých 8 let podílel na vedení města jako radní, v zastupitelstvu začal pracovat o čtyři roky dříve.

Před posledním volebním obdobím si vytyčil tyto priority: dobudování kanalizace, zlepšení podmínek pro třídění odpadů, další rekonstrukce chodníků a silnic.

V těchto oblastech se během uplynulých čtyř let s vysokým nasazením osobně angažoval a ve všech třech případech se dostavily hmatatelné výsledky.

Honza je neskutečně pracovitý člověk zvyklý překonávat překážky a jít za cílem, kterému věří. Honzův boj za kanalizaci v Novém Strašecí v pořadu Reportéři ČT.


Co dělá v práci: Honzu můžete potkat v drogerii na náměstí nebo prodejně Barvy – laky, kde se věnuje rodinnému podniku a zastane, co je třeba: od programování informačního systému, přes vše kolem internetového obchodu až třeba po fyzickou práci při zřizování nových prodejních prostorů.

Je také druhým jednatelem v technických službách.


… a něco navíc: Svůj volný čas, pokud nějaký zbyde, tráví rozmanitě. Přes léto ho baví každodenní práce na zahradě, jezdí na vodu, v zimě lyžuje. Rád čte, nejlépe literaturu s historickou tematikou.

Se svojí ženou Evou mají dvě školou povinné děti.

Přečtěte si rozhovor s Honzou.