Změna na postu zastupitele za MPR-RPM

Od dubnového jednání zastupitelstva města již nenajdeme mezi zastupiteli Dr. Ing. Jana Kleindiensta, který rezignoval na svůj mandát. Na jeho místo nastoupil náhradník Zdeněk Doležal. Jan Kleindienst své důvody vysvětlil v dopise zastupitelům i občanům:

Vážený pane starosto, vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, vážení občané,

s lítostí oznamuji, že jsem se po důkladném zvážení rozhodl z pracovních důvodů uvolnit mandát zastupitele města Nového Strašecí za MPR-RPM.

Vzhledem k prudkému rozmachu zájmu o umělou inteligenci v posledních měsících (což je obor, kterému se věnuji celý profesní život), se mi výrazně zvýšilo pracovní vytížení a potřeba domácích i zahraničních cest za klienty a partnery. 

Nepřítomnost na zastupitelstvech a komunálních pracovních schůzkách by mi výrazně zabránila dále účinně vykonávat mandát zastupitele a plnit zastupitelský slib. Proto jsem se po nelehkém zvažování rozhodl mandát uvolnit.

Na podzim 2022 jsem kandidoval z nepostupového místa, ale díky preferenčním hlasům občanů města jsem byl přesto zvolen do zastupitelstva. Velice si vážím svěřené důvěry a prosím o pochopení závažných důvodů, které mě po více než 12 letech opakované služby v ZM vedou k tomuto výjimečnému kroku.

Dle výsledku komunálních voleb přechází mandát na profesora Zdeňka Doležala, který již pracoval v minulém zastupitelstvu, takže není žádným nováčkem. Přeji mu mnoho síly, rozvahy a zdaru v úspěšném plnění mandátu zastupitele MPR-RPM po zbytek tohoto volebního období.

Děkuji bývalým a současným kolegům zastupitelům za proběhlou mnohaletou spolupráci a přeji jim i nám občanům nadhled a empatii při dalším společném budování našeho města.

S úctou,

Jan Kleindienst


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..