Rekonstrukce chodníku na Žižkově náměstí

Rada města se rozhodla řešit opakované stížnosti občanů na špatný stav chodníku na Žižkově náměstí. Po projednání schválila cenovou nabídku TSNS na provedení udržovacích prací na tomto chodníku, za účelem jeho uvedení do vyhovujícího stavebně technického stavu, ve výši 311.481 Kč bez DPH, DPH 21 % je 65.574 Kč, cenová nabídka včetně DPH činí 377.055 Kč.
Jedná se o úsek chodníku v délce cca 106 bm, v průměrné šíři 1,50 m, zaústění 8 ks okapních svodů do přiléhající kanalizace, popřípadě štěrkové vsakovací jámy, výšková rektifikace 3 uličních poklopů. Stavební práce na chodníku začnou při vjezdu na Žižkovo nám., s napojením na stávající zámkovou dlažbu. Opravený chodník bude na druhém konci napojen na stávající chodník kolem kostela. Délka opravovaného úseku bude totožná se stávajícím stavem i se stejnou šíří. Vyměněny budou obruby. Podélný spád bude kopírovat současný stav, příčný spád bude do 2 %.