MPR pohled na kvalitní nadčasové investice městské výstavby

Myslíme si, že město naší velikosti si zaslouží péči odborníků-architektů o významné prvky městských veřejných prostranství. Je to ostatně jeden z bodů našeho volebního programu. Ano, stále trvá potřeba nutných akutních investic jako je škola či dokončení kanalizace, které si vyžádají významné prostředky. Zároveň je ale žádoucí přizvat ke spolupráci architekty tam, kde se jedná o rozvoj významných městkých lokalit jako je náměstí a širší centrum. Jde o to, abychom nestavěli jen “funkční” architekturu, ale k vynakládaným investicím připojili i vyšší estetickou hodnotu veřejného prostoru. Konkrétně pro Komenského náměstí budeme prosazovat, aby další výstavbě včetně vodního prvku předcházela anketa, diskuze s občany i odborníky, ideálně završená architektonickou studií odrážející přání a potřeby obyvatel v současném a budoucím kontextu této významné historické lokality.