Informace o stavu jednání o dohodě propojení kanalizací

Informace o stavu jednání o dohodě propojení kanalizací pro veřejnou potřebu mezi městem Nové Strašecí a společností Vodárny Kladno-Mělník, a.s.

Jednání mezi vlastníky propojených kanalizací probíhá  již delší dobu,  přičemž jemu předcházelo jednání mezi provozovateli tj. mezi TSNS Nové Strašecí. a Středočeskými vodárnami.( To však bohužel nebylo završeno dohodou).  Mezi vlastníky proběhla korespondence v období červen 2012- září 2012, kdy první návrh dohody o propojení kanalizací vznesla 5.6.2012 společnost Vodárny Kladno Mělník, a.s., a následně byl návrh předmětem připomínek v korespondenci ze dne 20.7 2012 20.8. 2012 a 4. 9. 2012

Mezi vlastníky a provozovateli přetrvával rozpor zejm. v oblasti stanovení cen, v ostatním obsahu se nám jevila dohoda naprosto reálná.  Provozovatel kanalizační sítě města a ČOV Nové Strašecí již v dubnu 16.4.2012 požádal o metodickou pomoc v oblasti cen Ministerstvo zemědělství ČR. Dne 16.8.2012 obdrželo město tuto metodickou pomoc formou modelového příkladu.  Dopisem ze dne 4.9.2012 jsme navrhli společnosti Vodárny Kladno-Mělník, a.s., aby při výpočtu cen bylo využito modelu MZe ČR. Na tento přípis jsme však dosud neobdrželi  odezvu.  V mezidobí jsme proto i bez reakce druhého vlastníka připravili výpočet cen dle modelu MZe ČR a zahrnuli jej do návrhu smlouvy.

S ohledem na běh času a neudržitelnost absence smlouvy schválila rada města dne 27.9.2012 konečný návrh smlouvy o propojení provozně souvisejících kanalizací, obsahující i shora uvedený systém výpočtu cen a dopisem ze dne 1.10.2012 jsme zaslali podepsaný návrh společnosti  Vodárny Kladno-Mělník, a.s. s výzvou k uzavření smlouvy  a vrácení dvou paré našemu městu.