Medailonek: Eva Děkanová

Eva je jedním z nováčků na naší kandidátce. S naším sdružením sympatizuje dlouhodobě a jsme moc rádi, že přijala naše pozvání na kandidátku v letošních komunálních volbách.Do Nového Strašecí se s manželem přestěhovali před 40 lety. Dnes to hodnotí jako nejlepší životní rozhodnutí. Záleží jí na tom, aby město i jeho okolí bylo i nadále příjemným místem pro spokojený život všech generací. Je aktivním členem výboru sdružení rodičů a přátel naší ZUŠ.

Pracovní činnost: Po dokončení studia pracovala 11 let v SOU v Novém Strašecí. nejprve jako vychovatelka, poté jako zástupce ředitele pro mimoškolní výchovu. Od roku 1995 se pohybovala v oblasti marketingu pro logistické služby. Svou kariéru zakončila na postu manažera marketingu nadnárodní logistické společnosti.

Nyní je takzvaně v důchodu, kde se ale rozhodně nenudí. Stále pracuje na zkrácený úvazek jako asistent pedagoga na naší základní škole. Kromě toho píše texty pro média zaměřená na její předchozí specializaci – logistiku. 

…a něco navíc: Eva je vášnivou čtenářkou, patronkou jedné ze strašeckých knihobudek. Krom toho je také zahrádkářkou a členkou ženského pěveckého sboruMusicaNoStra. Pravidelně se věnuje výtvarné tvorbě, ale třeba i ruční výrobě autentických středočeských těstovin

Miluje svých pět vnoučat. Z dalekých krajů nejvíce Jižní Dalmácii.