Medailonek: Jan Bureš

Co dělá pro město: Honza je pracovitý chlap a lídr naší kandidátky. Vždy jde za cílem, kterému věří. Je zvyklý překonávat překážky a dotahovat věci do konce. Nejvýraznějším dokladem toho je nedávné dokončení kanalizace města, což se podařilo po několika letech úsilí a navzdory všem nástrahám – možná jste Honzu i naše město svého času viděli Reportéři ČT věnovaný tomuto tématu. A protože si stojí za tím, že se mají věci dělat pořádně, máme díky novým částem kanalizace i mnoho ulic s novými povrchy. Rekonstrukce ale proběhla i v mnoha dalších ulicích a prostranstvích města.

Honza je výrazný člen rady města a zastupitelstva. V roli místostarosty zastřešuje kromě kanalizace také oblast odpadového hospodářství, výrazně se podílí na územním plánování, řeší nákupy, prodeje a směny pozemků tak, aby bylo možné realizovat dlouhodobé záměry rozvoje města – kapacity školských zařízení, parkování a další. Je hybnou silou investičních akcí, ale věnuje se i kulturním tématům.


Co dělá v práci: 
Honza je k zastižení na Městském úřadě v roli místostarosty a člena rady města a zastupitelstva, ale můžete ho potkat také v drogerii na náměstí, kde se věnuje rodinnému podniku. Zastane, co je zrovna třeba: od programování informačního systému, až po zajištění chodu internetového obchodu. Je zvyklý pracovat i rukama, často ho můžete potkat v montérkách při různých činnostech kolem péče o budovy a prodejní prostory.

Honzova práce pro město a volný čas se mnohdy slévá do jednoho celku. Kromě jiného ve svém volném čase, a tedy zdarma, naprogramoval on-line rezervační systém prodeje vstupenek na kulturní akce ve městě.

…a něco navíc: Baví ho každodenní práce na zahradě a pobyt v přírodě, je myslivec. V létě jezdí na vodu, v zimě lyžuje. Rád čte, nejradši má literaturu s historickou tematikou. Před dvěma lety propadl běhu, který mu pomáhá odbourat stres a udržet se v kondici – právě běh stojí za Honzovou proměnou a výrazným snížením hmotnosti.