Medailonek: Daniela Kalistová

Co dělá pro město: Daniela je členkou komise pro sídliště. Kromě své učitelské praxe vede oblíbený kroužek Věda je zábava a kroužek programování. Ve svém volném čase spolu s Peterem Kodyšem organizuje pro děti takové zážitky jako je pozorování noční i denní oblohy (Slunce) pomocí špičkového hvězdářského vybavení, a to nejen u nás ve Strašecí, ale i při výjezdech do manětínské tmy v Nežichově. Mezi mimořádné zážitky těchto dětí patří jistě i návštěva urychlovače částic v CERNu u Ženevy.  


Co dělá v práci: Daniela je známá svým zápalem, s jakým předává znalosti dětem jako učitelka matematiky a fyziky na naší základní škole. O tom, že se jí to daří, svědčí řada ocenění z olympiád a celostátních soutěží: např. Brloh (brněnská logická hra) nebo Robosoutěž


…a něco navíc: Že nemá dětí ze školy dost a že je pro ni práce s nimi radostí, to je jasné z dalších Danieliných aktivit: Během školního roku organizuje různé soutěže a program volnočasového spolku Pionýr. Každé léto tráví dva týdny na táboře, kde s radostí vaří pro 70 dětí.

Ráda také chodí spolu se svým věrným psem Aryou na vandry, jezdí na vodu a leze po skalách. Ale nevadí jí ani válení se na pláži u moře.