Medailonek: Hedvika Doubravská

Co dělá pro město: Hedvika se aktivně se již mnoho let účastní veřejného života našeho města, ke kterému má silnou citovou vazbu. V Novém Strašecí se narodila, vyrostla tu a žije tu prakticky celý život. Je členkou užšího jádra našeho sdružení a pravidelně pomáhá s přípravou oblíbené Nálady na Ladě a dalších aktivit. Během pandemie pomáhala s očkováním občanů Nového Strašecí v očkovacím centru. 

Co dělá v práci: Hedvika vystudovala Českou zemědělskou univerzitu a odmalička milovala přírodu a hlavně zvířata. Pracuje proto jako plemenářská inspektorka. Co si pod tím představit? Jezdí po našem kraji, kontroluje zvířata na farmách a zajišťuje, aby vše bylo, jak má být. Zároveň se podílí na tvorbě a zjednodušení digitalizace státní správy. Je též odbornicí na dotační politiku

…a něco navíc: Hedviku můžete často potkat na kole, na in-linech, na lyžích. V létě ráda chodí po kopcích nebo jezdí po vodě.  Zvířatům se věnuje nejen v práci, ale i ve svém volnu. Se svým pejskem se pravidelně účastní strašecké Voříškiády. Nejenže si vždy přinesou pohár, ale navíc, jak vidno z fotografie, jim to spolu i náramně sluší.  Záleží jí na přírodě okolo nás a na tom, aby zůstala zachována i pro budoucí generace. Aktivně v tom podporuje i svého syna, který se ekologii věnuje na profesionální úrovni. Ráda se zajde podívat na svou dceru, hobojistku, do Státní opery, a proto se před dvěma lety začala učit hrát na klavír. V poslední době se její vášní stal pecínovský pubquiz. Hedvika neváhá pomoci lidem v nouzi. Se svou rodinou poskytla ve své domácnosti dočasný domov pro rodinu uprchlíků z Charkova. A jak říká: “Je to s nimi legrace :-)”.