Medailonek: Věra Nedvědová

Co dělá pro město: Věra osmým rokem působí v komisi pro turistiku a zahraniční vztahy a poslední čtyři roky komisi předsedá. Stará se tak o kontakty s partnerským městem Welden v Bavorsku a organizuje vzájemné návštěvy. Není jich málo, jen v září se uskuteční hned dvě: na posvícení přijedou bavorští hasiči na oslavy výročí našeho sboru a poslední zářijový víkend se do Weldenu zase vydají strašečtí cykloturisté. Podoba města jí není lhostejná a asi i proto je již podruhé na kandidátce MPR do komunálních voleb. A to ví, do čeho jde: její maminka Ing. V. Matějovičová v roli zastupitelky pracovala několik volebních období.


Co dělá v práci: Již 17 let seznamuje děti z mateřských škol ve Strašecí se základy angličtiny. Snaží se výuku vést zábavnou formou a přinést jim pozitivní vztah k jazyku. V létě pořádá příměstské tábory. Pracuje i se staršími žáky a dospělými. Nejvíce ji baví, že tato práce není fádní a ke každému je nutno přistupovat individuálně.


…a něco navíc: V současnosti je na rodičovské dovolené, ale bere to spíše jako příjemné skloubení rodinného a pracovního života. S malými dětmi moc volného času nebývá, to víme všichni. Pokud se ale volné chvíle naskytnou, nejraději je tráví společnými výlety a objevováním nových míst na kole, pěšky či třeba na paddleboardu.