Medailonek 2018: Radim Rybáček

Radim RYBÁČEKCo dělá pro město: Radim aktivně pomohl při hlasování o Rákosníčkovo hřiště v Rakovnickém sídlišti v době, kdy sám neměl děti ani nežil v Novém Strašecí. To prozatím považuje za svůj nejvýraznější otisk do podoby města. Do samosprávy dosud zasahoval svou aktivní účastí ve volbách jako volič a jako kandidát za místní sdružení, kterému věří. Váží si toho, že jsou lidé, kteří to s městem myslí dobře a svým časem, energií a soustředěným úsilím mění město k lepšímu. Budoucí podobu města by si přál rozvíjet zejména dlouhodobou společnou prací nejen na úrovni politické, ale hlavně na úrovni komunitní a občanské.


Co dělá v práci: Radim studoval učitelství a během této doby si vyzkoušel studentský život v Německu, výuku angličtiny i práci realitního makléře. Po zakončení studií odjel do Kanady, kde vedl několik let sklad výrobní firmy. Po návratu do Čech začal nahlížet pod pokličku digitálního marketingu nadnárodní korporace, což dělá doposud – v současné době na úrovni projektového managementu.


… a něco navíc: Radima charakterizuje všestrannost – jezdí na kole, lyžuje, s oblibou leze po kopcích nebo se alespoň toulá po lesích. Bezmála dvacet let tančí ve folklorním souboru Čtyřlístek, hraje na kytaru, a když to jinak nejde, tak i zpívá. K souboru neodmyslitelně patří i organizace festivalu, do níž se rok od roku noří více a víc. Občas převáží v Luhu pod Branovem.

V poslední době ho nejspíš potkáte ve městě v doprovodu malého chlapce. Občas k nim přibude kočárek s princeznou a mladá maminka. Posledním jmenovaným věnuje téměř veškerý svůj volný čas.

Výjimku tvoří jen několik přátel a focení. Focení má rád, moc rád – na to si čas vždycky najde.