Medailonek 2018: Gabriela Horáková

Co dělá pro město: Je nováčkem našeho sdružení, ale do dění ve městě se zapojuje aktivně a dlouhodobě. Je předsedkyní Spolku rodičů při Základní škole J. A. Komenského v Novém Strašecí, které se školou aktivně spolupracuje. Již čtvrtým rokem organizuje tradiční bazar dětských věcí ve školní jídelně, ze kterého jsou vydělané peníze poskytnuty škole na nákup sportovního vybavení. Dále již druhým rokem pořádá kulinářsko-kulturní akci pro občany města „Novostrašecký kotlík“. Jde o soutěž ve vaření kotlíkového guláše, který se na konci rozdělí mezi návštěvníky.


Co dělá v práci: Gabriela je analytikem v Modré pyramidě. Vymýšlí nové procesy od A až do Z, které je potřeba následně zabudovat do programů a také proškolit. Její záliba v květinách ji přivedla k dálkovému studiu na Vysoké škole zemědělské v Praze, na které třetím rokem studuje obor zahradnictví.


  … a něco navíc: Svůj volný čas tráví s rodinou cestováním, pěší turistikou – nejraději má zejména hory v létě – nebo jízdou na kole. Je členkou Českého klubu turistů.

Dále se věnuje historii, zahradě a setkávání s přáteli.

Jejím nejoblíbenějším hercem je Tom Cruise.

Vychovává 14letého syna Michala.