Medailonek: Daniela Kalistová

Co dělá pro město: Daniela je členkou rovnou dvou komisí: pro životní prostředí a pro sídliště. Kromě své učitelské praxe vede oblíbený kroužek Věda je zábava.

Ve svém volném čase spolu s Petrem Kodyšem organizuje pro děti takové zážitky, jako jsou výlety do CERNu v Ženevě spojené s prohlídkou urychlovače částic nebo pozorování hvězdné oblohy z míst, kam se běžně hned tak někdo nedostane.


Co dělá v práci: Daniela je doslova zapálenou učitelkou matematiky a fyziky na naší základní škole. Nakolik dokáže své žáky pro tyto předměty nadchnout a naučit je, o tom svědčí řada ocenění z celostátních soutěží a olympiád: např. Brloh (brněnská logická hra) nebo Robosoutěž.


… a něco navíc: Že nemá dětí ze školy dost a že je pro ni práce s nimi a pro ně radostí, o tom svědčí i další Danieliny aktivity. Během školního roku organizuje různé soutěže a aktivity volnočasového spolku Pionýr a každé léto tráví dva týdny na táboře, kde s radostí vaří pro 90 dětí.

Kromě toho se během roku také sama účastní několikadenních týmových her spojených s orientací ve městě a v terénu a s luštěním náročných šifer (88 hodin, In time).